Každý kupující nebo investor má rád 100% jistotu, že všechny aspekty nemovitostí jsou vyhodnoceny a shodují se s plánem nákupu nebo investice, proto investoři nájemci vždycky vybírají technickou analýzu podniku před nákupem ve snaze optimalizovat jejich hodnotu investice.

Technická analýza podniku s cílem jeho ocenění investorem může odhalit klíčová fakta, díky čemu se může předejít nepředvídatelným situacím po nákupu/investici. Mechanické, elektrické a instalační služby jsou klíčovými faktory definujícími efektivitu budovy. Spotřeba energie v budovách je přímo připsána službám a systému MEP.

Ve většině případů zařízení nebo služby potřebují opravy, rekonstrukce, modernizaci nebo celkovou výměnu. aby se snížila spotřeba energie a zlepšil výkon objektu. Jenom zkušení inženýři specializující se na MEP mohou provést důslednou analýzu a audit a navrhnout nejúčinnější řešení, které jsou vhodné pro nemovitost a také poradit metody pro minimalizaci nákladů na činnost a údržbu. Detailní analýza existují infrastruktury a návrh efektivního Systému Správy Budov (BMS) jsou nezbytné pro bezpečnost a výkonnost budovy stejně jak pohodlí obyvatel.

Každá budova je jedinečná! Snaha potřebná na provádění náležité péče pokud jde o služby MEP se liší v závislosti od nemovitosti, neexistuje jediná univerzální strategie. Starší a neefektivně navržené budovy potřebují značnou modernizaci, zatím co nové nemovitosti s dobře navrženou infrastrukturou potřebují minimální modernizaci.